MERSİN PANDEMİ OTELLERİ
Admin   14.04.2022 09:24

MERSİN PANDEMİ OTELLERİ

MERSİN ‘DE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ ALAN OTELLER, APARTLAR VE PANSİYONLAR

Mersin Otelleri Pandemi kapsamında Bir yılı aşkın süredir hayatımızı ve rutin olan her şeyi değiştiren koronavirüs malum tatil seçeneklerimizi de değiştirdi. Peki Mersin’ de hangi tesisler nasıl önlemler aldı ? Uyum sürecinde nasıl düzenlemeler yaptılar ? 

Bu yazımızda Mersin Otelleri için bazılarını ele almaya çalışacağım.

Tesislere Girişte Uyulması Gereken Kurallar

Mersin Otelleri Pandemi konusu kapsamında Bütün tesis çalışanları sık sık covid19 testini yaptırmalı ve pozitif çıkması durumunda temaslı kişilerin karantinaya alınması

Tesislerimize gelen misafirlerin HES Kodu olmadan tesisse kabul edilmemesi ve eğer risk grubunda ise diğer misafirlerimiz ve çalışanlarla temas etmemeleri konusunda bilgilendirilmesi

Bütün tesislerde sağlık banaklığının onayını almış lisanslı ateş ölçer cihazlarıyla ateşlerinin  kontrol altında tutulması ve aksine bir durum varsa temaslı kişiler dahil tesis tarafından test yaptırmaya yönlendirilmesi

Tatil hayatımızın birçok sosyal faktörlerini olumlu yönde düzelten en önemli etkinliklerden başlıcasıdır.  Son yıllarda bir lüksten ziyade ihtiyaç olduğunu hemen hemen hepimiz keşfettik. Psikolojik değişiklik ve kendimize değer verme güdülerimizi harekete geçiren tatil kavramı bu pandemide endişe haline dönmeden rahat sağlıklı bir faaliyete dönüştürmek için hem Sağlık Bakanlığı’nın hem de İllerdeki Valiliklerin sıkı denetimlerine olsun yayınladığı genelgelere olsun uyarak otel, apart ve pansiyon sahipleri de kolları sıvadı. Peki bu genelge ile yayınlanan bazı değişiklikler nelerdir ?

Pandemi de Erdemli Kızkalesi Apartları ;

Apartların birçoğu herşey dahil konseptinde değildir. Her şey dahil konseptini uygulayan apartlarda kahvaltı, öğle yemekleri , akşam yemekleri genelde açık büfe olarak hizmet vermekteydi.  lakin koranavirüs tedbirleri kapsamında açık büfe sistemini bir cam paravan ile yiyeceklere misafirlerin temasını engellendi ve seçim doğrultusunda görevlilerden yardım alarak hizmet verilmesi kararı alındı .

Bazı apartlar ise Oda kahvaltı olarak  hizmet vermektedir. Kahvaltıda zengin şeçenekleri sunan açık büfe kahvaltı sistemi  de koronavirüs kapsamında toplum sağlığı ve bulaş seviyesinin yükseklik durumundan dolayı kişinin kendi şeçimlerini yapabileceği görevli yardımıyla yapılasına karar verildi.

Mersin Pandemi

Erdemli Kızkalesi Pansiyonları :

Pandemi Önlemleri kapsamında Pansiyonlar da genelde standart oda kahvaltı özelliği olduğu için yemek servisi konusunda hummalı bir çalışma ve değişiklik olmadı. Pansiyonların en rutin yapması gerek esas odalardaki temizliğin daha hassas ve özel dezenfekte cihazlarıyla yapılması daha önce chek-out yapılan odaların detaylı temizliği yapılır her yer oldukça steril hale geldiğinde oda teslim ediliyordu .ama koronavirüsten sonra bu rutine birde cihazlarla her köşeye temas etmesi esas alınan dezenfektasyon işlemi de eklendi dezenfekte makinalarıyla yapılmadan odanın diğer misafirlere teslim edilmesi söz konusu bile değil artık. Kahvaltı ise daha zengin seçeneklerin yanı sıra standart seçimlerin yer aldığı kişiye özel servisi ile yapılması kararı alındı.

Erdemli butik oteller :

Butik otellerde durumlar pek farklı değil bu tesislerde de oda kahvaltı hizmeti verilmektedir. Bazı butik otellerin  kendisine ait restaurantları bulunmaktadır. Kapasitesinin yarısını aşmayacak misafir konaklamalarına yönelik çalışmalar sadece tesiste konaklayan misafirlere hizmet vermesi ve restaurantın 3/1 kapasitesi ile çalışma metoduna geçildi. Sık sık odaların makinalar ve ekipmanlarla dezenfekte yapılması tek kullanımlık aparatların daha da çoğaltılması oda içerisinde steril bir ortam sağladı.

Mersin Pandemi

Susanoğlu Apartları :

Susanoğlu Apartları sezon başlarında daha sakin geçmesine rağmen haziran ayları gibi yoğun rağbet görüyor. Misafir konaklamalarının önceden rezarvasyon yapılması konusunu daha dikkate alınmaktadır. Böylece sınırlı sayıda konaklama koordinasyonunu oluşturabilmektedir.

Sezonun hijyenik ve herhangi bir sağlık sıkıntısı ile biten tatiller olmaması hususunda detaylı bir çalışma programı hazırlanmaktadır. Raporlanıp bölgenin denetleme kurumlarına teslim ediliyormektedir.

Susanoğlu Pansiyonları ve Butik Otelleri:

Tüm Mersin Otelleri, pandemi ‘den sizleri korumak için önlemler alınmıştır. Temizlik ve misafir kapasitesi genelgenin dışına çıkmadan uygulanmaktadır. Hemen her tesisimizin en temel esası sosyal mesafe sağlamaktır. Rahat,huzurlu ve içimiz rahat bir tatil geçimektir. Özellikle ortak alanlarda sosyal mesafe ve dezenfekte yapılmaktadır. Kişisel tek kullanımlık ürünler kullanılmaktadır. Gece 10 sonrası canlı müzik yayını durdurulmaktadır. Kısıtlamalara uyulması konusunda misafirlerimize yeterli bilgi aktarımı yapılmaktadır .

Mersin Ayaş Apartları ve Pansiyonları:

Uzun altın sarısı ince kumuyla Mersin Otelleri Ayaş’ ta bulunan apartlar, pansiyonlar genelde sahile sıfırdır. Hemen hemen bütün tesislerin kendine ait beach parkları vardır.

Bütün alan kumda dahil her gün çalışma saatleri dışında  detaylı dezenfekte ediliyor. Genelde kapalı ambalajlı ürünler tercih edilmelidir. İşletmenin kendine ait kafesinde de oturma kuralları sınırlıdır.

Akşam saatlerinde beach park ve restaurantların kullanımı tesis misafirlerine bile sınırlandırma saat 9 a kadardır.

Diğer Mersin Otelleri ‘ni görmek isterseniz buraya tıklayınız.

Diğer yazılarımızı okumak için buraya tıklayınız.

Pandemi ve Koronovirüs ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.

Eğer bizlere ulaşmak isterseniz iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Blog Hakkında Düşünceleriniz?