Blog Yazıları

MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI

MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI

Damla Kaya 22.04.2022 14:31

Akdenizin masmavi denizine kıyı olan mersin palmiyelerle kaplı uzun sahilleri ve tarihi dokusu hiç bozulmayan yerleriyle tatil planlarını mersinden yana kullanan tatilcilerini büyülemeye devam ediyor. Akdeniz’in neredeyse tamamı deniz tatili yapılacak sayısız yerler ve beldelerle dolu lakin bütçe dostu bir tatil, isterseniz gelin birlikte Mersin plajları inceleyelim. * MERSİNİN EN POPÜLER PLAJLARI *MERSİNİN EN GÜZEL KOYLARI *..

Devamını Oku
Mersin’i Keşfedelim mi?

Mersin’i Keşfedelim mi?

Admin 14.04.2022 10:45

Mersin nerededir, nasıl bir şehirdir, nerelere gidilir, nerelerde konaklanır bunların hepsini bu yazımda detaylandırmaya çalışacağım. *MERSİN KAÇ GÜNDE GEZİLİR, ULAŞIM KOŞULLARI NELERDİR *MERSİNE TATİL İÇİN EN UYGUN ZAMAN NEDİR *MERSİNDE MUTLAKA GÖRÜLMESİ GEREKEN TARİHİ YERLER VE MÜZELER *Mersin kaç günde gezilir: Planınızı maksimumum 1 hafta kadar bir zaman dilimine de bölebileceğiniz gibi hafta s..

Devamını Oku
Mersin Yerköprü Şelalesi

Mersin Yerköprü Şelalesi

Admin 14.04.2022 10:35

Yerköprü Şelalesi Mersin Yerköprü Şelalesi denince akıllara iki tür tatil yapma seçeneğini geliyor birincisi ve hemen herkesin tercih sebebi olan Deniz tatili ikincisi ise Deniz Tatiline faklı seçenek olacak Mersin Doğa içi ve tarihi gezileri düzenleyebileceğiniz sayısız gerek seyir terasları gerekse birbirinden güzel mağaraları ve tarihi mekanları Mersin’e yolu düşen herkesin muhakkak listeye eklemeniz gereken T..

Devamını Oku
Pandemi Döneminde Gidilebilecek Ülkeler

Pandemi Döneminde Gidilebilecek Ülkeler

Admin 14.04.2022 10:23

PANDEMİ DÖNEMİNDE COVİD 19 UYGULAMALARI KAPSAMINDA SEYAHAT KISITLAMASI OLMADAN GİDEBİLECEĞİMİZ ÜLKELER Pandemi Döneminde Gidilebilecek Ülkeler Covid 19 Pandemi döneminde tüm dünyada bazı seyahat kısıtlamalarını’da birlikte getirdi her ülkeye göre giriş ve çıkışlar değişiklik gösterirken bizim ülkemizde durumlar nedir , hangi ülkelere covid 19 testleri zorunlu hale getirildi bu yazımızda bilgilendirme..

Devamını Oku
Cennet Cehennem Mağaraları

Cennet Cehennem Mağaraları

Admin 14.04.2022 10:14

MERSİN denince akla ilk gelen yer ; Cennet Cehennem Mağaraları !!! Yerin 30 kat derinine gizemli bir yolculuk yapalım. Çökükleri veya diğer adıyla Cennet ve Cehennem obrukları Silifke- Narlıkuyu yakınlarında bulunmaktadır. Mersin merkeze yaklaşık 1,5 saat gibi mesafede yer almaktadır. Ve hiç merak etmeyin sahil şeridinden gidileceği için yol sizi hiç sıkmadan oraya götürecektir. Cennet ve Cehennem Mağaraları, Doğa..

Devamını Oku
Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri

Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri

Admin 14.04.2022 09:56

Sömestr Tatilinde Gidilecek Tatil Yerleri görünene göre 2021 kış tatilinde de zorunlu sebeplerden birisi haline gelen izole tatil tercihlerimizi biraz zorlayacağa benziyor. Umarım bu yazı dizimiz size rahat, konforlu ve sağlıklı bir tatil planı hazırlamanız için yardımcı olacak. Kalabalık ve popüler otellerin apartların beldelerin yanısıra daha çok sakin ve yoğun insan trafiğinin olmadığı bir tatil planı yapıyorsanız bazı yerlerede..

Devamını Oku
İki Gezginin Kaleminden Mersin Maceraları

İki Gezginin Kaleminden Mersin Maceraları

Admin 14.04.2022 09:35

Maceralarımız Geçen yaz her yıl rutinimiz olan tatil planımızda daha önce çok kez duyduğumuz ama gitmediğimiz bir yere gitme kararı aldık. Eşim ve ben hemen hemen her bölgeyi gezdik Karadeniz, Ege, Akdeniz’in batı kesimlerini gezdik ama biraz daha rotamızı doğu Akdeniz’in incisi mersinden başlayıp Antakya ve Adana taraflarına çevirmek istedik. İkimizin de ortak kararı ile kısada olsa 4 günlük  Mersin yolculuğumuzu ..

Devamını Oku
MERSİN PANDEMİ OTELLERİ

MERSİN PANDEMİ OTELLERİ

Admin 14.04.2022 09:24

MERSİN ‘DE KORONAVİRÜS ÖNLEMİ ALAN OTELLER, APARTLAR VE PANSİYONLAR Mersin Otelleri Pandemi kapsamında Bir yılı aşkın süredir hayatımızı ve rutin olan her şeyi değiştiren koronavirüs malum tatil seçeneklerimizi de değiştirdi. Peki Mersin’ de hangi tesisler nasıl önlemler aldı ? Uyum sürecinde nasıl düzenlemeler yaptılar ?  Bu yazımızda Mersin Otelleri için bazılarını ele almaya çalışacağı..

Devamını Oku
Eski Tarsus Evleri

Eski Tarsus Evleri

Admin 14.04.2022 09:05

ESKİ TARSUS EVLERİ, MERSİN Mersin ‘de ilk yerleşim izlerinin Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağ’ında görüldüğü yapılan kazı çalışmalarında  ortaya çıkmıştır. Köklü tarihiyle bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan Mersin’in en önemli kalıntılarından biriside “Eski Tarsus Evleri” dir. 19. ve 20. Yüzyıldan günümüze kadar tarihi dokularını asla kaybetme..

Devamını Oku
MERSİN ERDEMLİ KIZKALESİNE GİTMEK İÇİN 8 SEBEP

MERSİN ERDEMLİ KIZKALESİNE GİTMEK İÇİN 8 SEBEP

Admin 14.04.2022 08:51

Akdeniz’in incisi Mersin her köşesi ayrı keşfedilmeye değerdir. Nadir illerimizden birisi bunların en başında zengin tarihi ile efsanelere konu olan Erdemli ilçesinde bulunan Kızkalesi; Kızkalesi, Mersin’in önemli turizm merkezlerinden biridir. Tarihi adı “Korykos” olan Kızkalesi tarih içerisinde Selevkoslar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Ermeniler, Fransızlar, Karamanlar ve son olarak Osmanlı hakimiyetine kalmışt..

Devamını Oku